Pas takimit me liderët politik të Kosovës, ne datën 11 të këtij muaji, presidentia Jahjaga u shpreh se do t’i dërgojë një letër Baroneshës Ashton. Ndërkohë mësohet se letra e presidentes së Kosovës...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Korrupsioni është një plage e shoqërsië shqiptare, tha të enjten, ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Alexander Arvizu, i cili së bashku me Këshilltarin Ligjor të OPDAT, David Grise, Ministren e Arsimit, Lindita Nikolla...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Ish-kryeministri shqiptar Pandeli Majko rrëfen përjetimet e tij për eksodin e shqiptarëve nga Kosova në 1999. Ai ishte vetëm 30 vjeç kur si kryeministër i Shqipërisë iu desh të menaxhonte një nga situatat...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Qeveria e Kosovës së shpejti pritet të marrë vendim për pushimin e tatimeve për investimet e reja, prej 3 deri në 7 vjet varësisht nga vlera e investimeve dhe numri i të punësuarve....

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Kuvendet komunale të Leposaviqit dhe Zveçanit do të mblidhen sot në ora 17:00, ditën e fundit të afatit ligjor, për të diskutuar nëse do t’i harmonizojnë statutet e tyre me Ligjin për Vetëqeverisje...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Një delegacion ligjvënësish amerikanë do ta vizitojnë Ukrainën nga 21 prilli deri më 23 prill. Delegacioni do të udhëhiqet nga kryesuesi i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë i Kongresit, Ed Royce dhe kongresisti...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »
Ekonomi

Qeveria e Kosovës pritet të vendosë për pushim të tatimeve për investimet e reja »

Qeveria e Kosovës pritet të vendosë për pushim të tatimeve për investimet e reja Qeveria e Kosovës së shpejti pritet të marrë vendim për pushimin e tatimeve për investimet e reja, prej 3 deri në 7 vjet varësisht nga vlera e investimeve...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Eurozona vazhdon me halle »

Eurozona vazhdon me halle Lajmet e mira nga eurozona po shtohen: recesioni ka kaluar, po ashtu edhe dyndjet për të hyrë nën ombrellën e shpëtimit. A ka kaluar kriza? Aspak, mendojnë ekspertët....

15.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »
Lajme

Catherine Ashton ka pranuar letrën e presidentes Jahjaga »

Catherine Ashton ka pranuar letrën e presidentes Jahjaga

Pas takimit me liderët politik të Kosovës, ne datën 11 të këtij muaji, presidentia Jahjaga u shpreh...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Alexander Arvizu: Korrupsioni në Gjykata, plaga më e madhe »

Alexander Arvizu: Korrupsioni në Gjykata, plaga më e madhe

Korrupsioni është një plage e shoqërsië shqiptare, tha të enjten, ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Alexander Arvizu,...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Pandeli Majko: “Lufta ime” për Kosovën, përplasja me Shkupin »

Pandeli Majko: “Lufta ime” për Kosovën, përplasja me Shkupin

Ish-kryeministri shqiptar Pandeli Majko rrëfen përjetimet e tij për eksodin e shqiptarëve nga Kosova në 1999. Ai...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Leposaviqi dhe Zveqani pritet te vendosin sot rreth statutit »

Leposaviqi dhe Zveqani pritet te vendosin sot rreth statutit

Kuvendet komunale të Leposaviqit dhe Zveçanit do të mblidhen sot në ora 17:00, ditën e fundit të...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Royce dhe Engel vizitojnë Ukrainën »

Royce dhe Engel vizitojnë Ukrainën

Një delegacion ligjvënësish amerikanë do ta vizitojnë Ukrainën nga 21 prilli deri më 23 prill. Delegacioni do...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Lajmet e fundit

 1. sabi: pershendetje stafi dhe gjith komentuesve qe kan shkruar per ket tem…shum tem qe do koment por edhe shum e...
 2. ramiz ademi: te lumt je ma e mira te kam zemer e ma shum se zemer
 3. loni: o ti jaran ti munesh me zidu blloka e ki qmimin tand e bon sa te dush edhe ska kush qka me te than edhe kta i...
 4. Halit: Promotion du livre « Bande de Gostivar », auteur Halit Elshani Bande de Gostivar (Santa Xhelili-Kalishta...
 5. toni: Ke shume te drejte. Kjo ishte rilindja e rikthimit!
 1. Catherine Ashton ka pranuar letrën e presidentes Jahjaga
 2. Alexander Arvizu: Korrupsioni në Gjykata, plaga më e madhe
 3. Kuajt që ngjasojnë me..
 4. Pandeli Majko: “Lufta ime” për Kosovën, përplasja me Shkupin
 5. Qeveria e Kosovës pritet të vendosë për pushim të tatimeve për investimet e reja
 6. Leposaviqi dhe Zveqani pritet te vendosin sot rreth statutit
 7. Juventusi ultimatum Antonio Contes
 8. Startup Live Tirana, eventi i ideve inovative për sipërmarrësit e rinj
 1. Lajmet e fundit
 2. Lajme nga Sporti
 3. Direktoria
 4. Faqe te Verdha te Kosoves
 5. Patundshmeri
 6. Kuriozitete
 7. Shqip RSS
 8. Ruaj Faqet
 9. Krijo Faqe Falas

Mbi 60 filma në premieren ndërkombëtare dhe botërore të PriFest »

Filmi Britanez ‘Philomena’ e Stephen Frears, regjisor i nominuar dy herë për Oscar dhe fitues i më shumë se 50 çmimeve, është planifikuar që të bëjë hapjen e PriFestit të sivjetshëm më 25 prill, përderisa fituesi i tre çmimeve Oscar këtë vit ‘Dallas Buyers Club’, do të hap natën e dytë të PriFest-it të programit...

16.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »
Mbi 60 filma në premieren ndërkombëtare dhe botërore të PriFest

Vitamina C kufizon përhapjen e kancerit »

Pas rezultateve inkurajuese në laboratorë, ata bëjnë thirrje për teste klinike në shkallë të gjerë të mbështetur nga qeveria. Kjo për shkak se kompanitë farmaceutike nuk ka gjasa të shpenzojnë paratë e tyre për teste të tilla, për shkak se vitaminat nuk mund të patentohen. Vitamina C prej kohësh është përdorur si një terapi alternative...

16.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »
Vitamina C kufizon përhapjen e kancerit

Eklipsi i Hënës, tre orë spektakël qiellor në Amerikën Veriore dhe Jugore »

Admiruesit e Hënës patën mundësi të shohin një shfaqje të rrallë qiellore mëngjesin e së martës në momentin kur hija e Tokës ra përgjatë hënës, duke ia shndërruar ngjyrën në portokall të errët, më pas flakë të kuqe e në fund kafe. Eklipsi hënor zgjati për gati tre orë duke nisur nga ora 3:58 minuta...

16.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »
Eklipsi i Hënës, tre orë spektakël qiellor në Amerikën Veriore dhe Jugore

13-vjeçari dhe 12-vjeçarja, bëhen prindërit më të rinj të Britanisë »

Një burrë, që mendohet të jetë babai i vajzës 12-vjeçare, e cila i dha jetë një fëmije një javë më parë, tha se ai ishte krenar për të bijën dhe se nuk kishte pse turpërohej. I dashuri i vajzës është 13 vjeç dhe kjo e bën këtë çift, prindërit më të rinj në Britani. Vajza...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »
13-vjeçari dhe 12-vjeçarja, bëhen prindërit më të rinj të Britanisë

Jeta embrionale, katër zbulime të pabesueshme rreth fetusit »

Jeta embrionale rrethohet nga misteri dhe prandaj ka qenë shpesh objekt studimesh gjatë viteve të fundit. Frojdi, i njohur si babai i psikoanalizës, ka hedhur hipotezën se nëntë muajt e shtatëzanisë influencojnë në mënyra të ndryshme në sjelljen e ardhshme të fëmijës. Ja katër nga zbulimet e fundit më të pabesueshme rreth fetusit. 1. Nga...

31.03.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »
Jeta embrionale, katër zbulime të pabesueshme rreth fetusit

Sport

Juventusi ultimatum Antonio Contes

Juventusi ultimatum Antonio Contes »

Më shumë se sa bardhezi kjo është një histori dritëhijesh. Dhe Juventusi nuk dëshiron që me Antonio Conten të përsëritet telenovela e një viti më parë. Beppe Marotta përdori tone...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Xhaka do largohet nga M’Gladbach »

Xhaka do largohet nga M’Gladbach

Xhaka dëshiron të largohet nga Borussia Moenchengladbach. Ishte vetë futbollisti kosovar që e shprehu këtë fakt teksa në një intervistë për të...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

​Dështon Manchester City »

​Dështon Manchester City

City nuk ka arritur më shumë se një barazim 2:2 përballë Sunderlandit. Me këtë barazim, ekipi nga Etihat ia ka vështirësuar edhe...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Teknologji

Reklamuesit shpenzojnë më tepër në Facebook, por Twitter-i ka performancë më të lartë »

Reklamuesit shpenzojnë më tepër në Facebook, por Twitter-i ka performancë më të lartë

Reklamuesit shpenzojnë shumë më tepër para për reklama në Facebook sesa në Twitter – edhe pse ky i fundit ka performancë më...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

Toshiba Satellite P55t, laptopi i parë 4K »

Toshiba Satellite P55t, laptopi i parë 4K

Të gjithë adhuruesit e 4K-së kanë mundësi të kenë tashmë në dorë një laptop me rezolucion Ultra HD. Toshiba Satellite P55t do...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »
Startup Live Tirana, eventi i ideve inovative për sipërmarrësit e rinj

Startup Live Tirana, eventi i ideve inovative për sipërmarrësit e rinj »

Siç edhe jeni njoftuar për tre ditë me radhë u mbajt edicioni i tretë i eventit Startup Live Tirana, organizuar nga organizata Unique Junior Enterprise në bashkëpunim me Universitetin e...

17.04.2014 / asnjë koment / lexo më shumë »

ShowBiz